İklim Kontrolü

Iklim kontrol sistemleri Havalandırma sistemi Özel olarak sıkıştırılmış çatı örtüsü ürünü, güneş radyasyonundan, yağmur, kar, ruzgar, uygun olmayan hava koşullarından korur ve sera içerisinde hava akınını duşurur.

Bu sisteme, seraların hem çatılarına hemde yanlarına yerleştirilmiş otomatik havalandırma pencereleri dahil edilmektedir. Havalandırma sisteminin sirkulasyon fanları, bitkilerin uzerinde belli bir yükseklikte monte edilir. Bu fanlar sera icerisinde dogru ve gerekli hava akımını sağlar. sirkulasyon fanları aynı zamanda içerinin ısı ve nem oranlarını normal düzeye getirir ve sabitler. İklimlendirme otomasyonu, yüksek teknoloji sera sistemlerinde tüm iklimsel verilerin toplanması, değerlendirilmesi ve sera içi ikliminin istenilen şartlarda tutulması için tasarlanmıştır.

İklimlendirme otomasyonu bünyesinde, meteoroloji istasyonları, sera içi nem ve sıcaklık sensörleri, sera içi ısıtma sensörleri, CO2 (karbondioksit gübrelemesi) otomatik çatı kontrolleri ile fan ve havalandırma sistemlerinin kontrolünü içermektedir.